BIBLIOTEKA ogólne informacje

„ Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka ”
*** AKTUALNOŚCI z życia biblioteki (link) ***

REGULAMIN BIBLIOTEKI

ANEKS DO REGULAMINU BIBLIOTEKI

REGULAMIN KORZYSTANIA Z DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych

Godziny otwarcia biblioteki:

„Zapraszamy do biblioteki szkolnej”

W myśl popularnych haseł, że „ biblioteka to dobre miejsce dla człowieka…” i „ biblioteka nie ucieka, biblioteka na Was czeka…” zapraszamy każdego dnia do korzystania z bogatego księgozbioru, rozwijania zainteresowań czytelniczych, poszerzania wiedzy oraz korzystania z różnych źródeł informacji.

Dzięki różnorodnym akcjom i inicjatywom (Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Akcja „Podaruj swoją książkę bibliotece szkolnej” , współpraca z lokalną społecznością i wydawnictwami ) oferujemy dostęp do wielu nowości czytelniczych oraz lektur szkolnych.

Wierząc, że czytanie jest najlepszym lekarstwem na nudę i z dnia na dzień staje się coraz bardziej modne, zachęcamy do brania aktywnego udziału w życiu biblioteki.
Zapraszamy nie tylko do korzystania z bogatej oferty czytelniczej, ale także do udziału w wielu konkursach, projektach i działaniach, dzięki którym biblioteka to nie tylko wypożyczalnia i przechowalnia książek.

To miejsce, w którym wspieramy kreatywność, i nieszablonowe rozwiązania oraz doceniamy aktywność, inwencję twórczą i proponujemy niekonwencjonalne metody działania. Zachęcamy do śledzenia aktualności z życia biblioteki na stronie internetowej i brania w nich aktywnego udziału.

Drodzy Czytelnicy, jesteśmy do Waszej dyspozycji każdego dnia, w godzinach widocznych powyżej.
Odwiedzając nas pamiętajcie o uśmiechu i o tym, że:
„ Kto czyta książki, żyje podwójnie.”