Festiwal Techniki w Zespole Szkół Technicznych

23 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie odbył się Festiwal Techniki, podczas którego szkoła zaprezentowała swoje kierunki kształcenia. Zaproszeni goście oraz uczniowie klasy 7b naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach: projektowych, logicznego myślenia, matematycznych, informatycznych, instalacyjnych i innych. Na szkolnym patio zaprezentowano ogród warzywny, pokaz sprzętu i maszyn do pielęgnacji roślin oraz pokaz broni wojskowej przygotowany przez Korpus Kadetów. Nasi uczniowie zainteresowani byli w szczególności obsługą broni palnej oraz uczestniczyli w warsztatach z gier komputerowych, dziewczęta brały udział w projektach plastycznych oraz projektowania biżuterii z koralików.